Strona główna

„Uwaga! Kultura!” – co to jest? to jest nazwa działania PZG Oddział Łódzki dla osób głuchych, które są zainteresowane kulturą w Łodzi.

Co to jest kultura? Jest świat głuchych i świat słyszących. Głusi mają język migowy, deaf art, poezję migową itp. Słyszący mają język polski, malarstwo, literaturę, poezję, operę itp. Człowiek rodzi się, chodzi do szkoły, studiuje, pracuje, zakłada rodzinę. A gdy czegoś mu brakuje, ma kulturę, aby lepiej zrozumieć świat.

Po co jest ten projekt Uwaga! Kultura!” ? Aby głusi mogli poznać łódzką kulturę (wystawy, spektakl w teatrze, muzea, galerie, murale), na co dzień niemal w ogóle niedostępną z powodu bariery językowej. W działaniu „Uwaga! Kultura!” zawsze towarzyszy nam tłumacz języka migowego i w ten sposób łamiemy tę barierę.

Co robimy w ramach projektu? Chodzimy do muzeów i galerii w Łodzi, na wernisaże i oprowadzania kuratorskie, uczestniczymy w wycieczkach, np. szlakiem łódzkich murali, oglądamy polskie filmy z polskimi napisami, bierzemy udział w prelekcjach na temat kultury. Mamy też ofertę dla dzieci: warsztaty sztuki ludowej w skansenie czy spektakl w języku migowym, a także bajka „Parauszek i przyjaciele” tłumaczona na język migowy.

Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia naszej strony. W dziale Aktualne wydarzenia zamieszczamy vlogi o najbliższych wyjściach i wydarzeniach. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i z towarzyszeniem tłumacza języka migowego.

Dołącz do nas i poznaj łódzką kulturę!

Kiedy? od września do grudnia 2015.

Gdzie informacje? – www.pzg.lodz.pl/kultura, Facebook PZG Oddział Łódzki, Ewa Twardowska, Edyta Tomasik

 

Zapraszamy!